CiekawostkiPoradnikiTelefony i smartfony

Tapety na telefon – gdzie ich szukać i jak pobrać?

tapety na telefon i smartfon

Wśród użytkowników smartfonów, są tacy, którzy nie zmieniają tapety wcale, albo robią to bardzo rzadko. Są też tacy, którzy robią to bardzo często i lubią, kiedy dzieje się coś nowego na ekranach ich telefonów komórkowych. Przygotowaliśmy listę ciekawych aplikacji i stron internetowych, z których możemy ściągnąć tapety na telefon, które niewątpliwie przydadzą się tej drugiej grupie, a tę pierwszą być może zmotywują do zmiany wyglądu wyświetlacza w telefonie komórkowym.

Tapety na telefon od Google

Gigant z doliny krzemowej w 2016 roku wdrożył w własną aplikację Google Tapety, w której możemy wybierać spośród tysięcy tapet i pobierać je na własny telefon całkowicie za darmo. Obsługa aplikacji jest niezwykle prosta, a wybierać możemy między innymi spośród bogatej kolekcji obrazów pochodzących z Google Earth.

Tapety od Zedge

Zedge to niewielka i darmowa aplikacja, w której oprócz tapet na telefon, znajdziemy także dzwonki, sygnały powiadomień czy gry. Aplikacja jest do pobrania ze sklepu Google Play, który dostępny jest na wszystkich urządzeniach, które działają w środowisku Android. Możemy tam wybierać spośród tysięcy ciekawych tapet i pobierać je za darmo bez limitu na swój telefon. Zedge jest dostępny także w wersji desktopowej, dlatego możemy przeglądać dostępne tapety, dzwonki czy gry wygodnie przy wykorzystaniu laptopa lub komputera stacjonarnego, pobrać je na dysk, a następnie przerzucić na telefon wykorzystując kabel lub technologię bluetooth.

Tapety na telefon ze stock’ów

Stock to bank zdjęć, które mogą być wykorzystywane zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych. Zdjęcia publikowane są przez fotografów i artystów z całego Świata, aby korzystać z większości z nich przyjdzie nam zapłacić, jednak część grafik dostępna jest całkowicie za darmo. Przykładami stock’ów, na których znajdziemy zdjęcia i grafiki bez żadnych opłat są PixaBay lub Unsplash.

Skomentuj artykuł