PremieryTelefony iPhone

Premiera iPhone SE2 – kiedy? co wiemy?

Premiera iPhone SE2 początkowo planowana była na drugą połowę marca 2020. Nowy Rok postanowił jednak przynieść nam niespodzianki w postaci koronawirusa, co ma wpływ na wiele segmentów gospodarki, w tym także na premiery nowych telefonów. Kiedy zatem możemy spodziewać się nowej wersji iPhone’a?

Oficjalnej premiery iPhone SE2 Apple nie ogłosiło do tej pory, natomiast mamy kilka wycieków dotyczących nowego modelu z rodziny SE. Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy stwierdzić, że Apple nie zdecyduje się na wykorzystanie w SE2 technologii z 7 soczewkami w kamerze. Rozwiązanie znane np. z modelu iPhone nie znajdzie tutaj swojego zastosowania, a model SE2 będzie musiał zadowolić się jedynie 6 soczewkami w aparacie.

Co wiemy o nowym SE2? Tutaj z pomocą przychodzą nam słowa znanego analityka z TF International Securities. Najprawdopodobniej iPhone SE2 będzie nowszą wersją iPhone 8. Przecieki mówią o ekranie o przekątnej 4,7 cala, w telefonie zostanie zachowany przycisk Home w wersji fizycznej wyposażony w skaner linii papilarnych Touch ID. Istotne zmiany zobaczymy w konstrukcji bocznej ramki smartfona, która zostanie wykonana w konwencji znanej z nowszych wersji Apple iPhone. We wnętrzu SE2 prawdopodobnie zobaczymy nowy procesor Apple A13 Bionic.

Prezentacja nowej wersji pierwotnie zaplanowana na drugą połowę marca 2020 na pewno zostanie przesunięta o co najmniej kilka tygodni. IPhone SE2 będzie kosztował prawdopodobnie ok. 399$.

Skomentuj artykuł