Akcesoria GSM

Mi Band 4 – tania i niezawodna opaska sportowa.

Choć u nas Xiaomi jest znane ze swoich bardzo opłacalnych telefonów, to sama firma produkuje o wiele więcej urządzeń. Przykładem mogą być znane wielu opaski Mi Band. Jakie funkcje przyniosły im taką popularność i czy warto się na nią zdecydować?

W tym roku możemy spodziewać się kolejnego modelu od  Chińskiej firmy. Większość fanów spodziewa się tak samo miłego zaskoczenia jak w przypadku 4 wersji. Znaleźliśmy w nim nie tylko szereg ciekawych rozwiązań, ale także usprawnienia
techniczne.

 

Jakie funkcje posiada Mi Band 4?

Przede wszystkim Xioami chwaliło się już przed premierą, że to urządzenie zyska zupełnie nowy ekran. Posiada on wyświetlacz AMOLED, który sprawdza się doskonale. Doskonale wyłapuje gesty, a tekst na nim jest o wiele bardziej czytelny. Został on powiększony i zyskał większą jasność w porównaniu do poprzednika.
Jego głównym zadaniem jest monitorowanie naszych aktywności. W końcu jest to opaska sportowa. Przyda się w praktycznie każdym sporcie. Może ona śledzić między innymi:

 • Tętno
 • Spalane kalorie
 • Tempo
 • Liczba kroków
 • Sprawdzanie jakości snu
 • Pływanie, czyli rejestracja tempa pływania i liczby pociągnięć
  Dodatkowo posiada też wodoszczelność 5 ATM do 50m

Przy wszystkim pomaga mu 3-osiowy akcelerometr oraz żyroskop. Sprawdzi się on w przypadku wszelkich treningów.
Opaskę łączymy z aplikacją Mi Fit, która dodatkowo pomoże nam w zliczaniu naszych postępów. Z jej poziomu możemy o wiele lepiej monitorować nasz aktualny stan, a także na bieżąco sprawdzać i porównywać informacje.

 

 

Jednak nie tylko w sporcie znajdzie swoich fanów. Osobiście polecamy ją, ze względu na uniwersalność. Mi Band 4 prócz swoich niezawodnych cech rejestrowania stanu zdrowia posiada wszystkie najważniejsze funkcje wyjęte ze smartwatchy.
W każdym momencie sprawdzimy na nim godzinę czy aktualną datę. Odczytywanie SMS i odbieranie połączeń nie będzie już wymagało ciągłego wyjmowania telefonu.

Wszystko możemy zrobić z poziomu opaski, dzięki czemu nie będziemy przerywać swojego treningu. Wszelkie powiadomienia ze smartfona zostaną na niej wyświetlone, a dodatkowo możemy zmieniać nasze utwory jednym kliknięciem. Problemy z chowaniem smartfona do kieszeni znikną, gdy wszystko co potrzebujemy znajdziemy na wyciągnięcie ręki.

A to oczywiście nie wszystkie cechy Mi Band 4. Jest ich o wiele więcej, a do wartych wymienienia możemy zaliczyć:

 • Funkcję budzika, za sprawą którego opaska zacznie delikatnie wibrować. Pomoże nam podczas porannego wstawania.
 • Ostrzeganie przed zbyt wysokimi wartościami jak np. tętno.
 • Alert bezczynności, który zachęci nas do ruchu.
 • Niezwykle wytrzymała bateria, która pozwoli nam używać urządzenia nawet do 20 dni, a jej ładowanie zajmie około 2 godziny.
 • Zmienna kolorystyka, gdzie nasze opaski możemy wymieniać, zależnie od naszych upodobań.
 • Personalizacja ekranu.

To naprawdę wiele, jak na tak małe urządzenie. Sprawdza się doskonale przy uprawianiu sportu, jak i w codziennym użytkowaniu. Świetny, minimalistyczny design dopasuje się do naszego stylu.
Jest to produkt godny polecenia każdemu z was. Wszyscy znajdą coś dla siebie, a będzie on nie zawodny, nawet jako sam zegarek.

 

Cena Mi Band 4

Oferuje  naprawdę wiele, lecz nie przekłada się to na wysoki koszt.
Tą opaskę sportową kupimy maksymalnie za 150 złotych. Na promocjach często znajdziemy go o wiele taniej, a kiedyś starszy model można było na wyprzedaży znaleźć za 20 złotych.
To naprawdę nie wiele, patrząc na to ile otrzymujemy w zamian. Jego długa żywotność i idealnie dobrane rozwiązania będą nam służyć przez długie lata, a jego zakup będzie doskonałym wyborem.

Skomentuj artykuł