Aplikacje Mobilne

Lidl Pay – płatność kodem QR już wkrótce

Lidl Pay

Usługa „Lidl Pay” już wkrótce powinna zostać udostępniona dla wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych w Polsce. Prawdopodobnie już pod koniec kwietnia będziemy mogli cieszyć się szybkimi i prostymi płatnościami w Lidlu.

Możliwości takich płatności są testowane przez Lidla od listopada 2019 roku. Początkowo dostęp do nich miała ograniczona liczba użytkowników, jak to bywa w przypadku wdrażania nowych technologii. 4 miesiące później Lidl postanowił udostępnić tę możliwość płatności w 200 z ponad 700 sklepów w całym kraju.

Lild Pay – jak skorzystać?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia płatności w usłudze Lidl Pay jest zainstalowanie aplikacji Lidl Plus oraz rejestracja nowego konta. W kolejnym kroku należy podpiąć kartę kredytową lub debetową, z której pobierane będą środki.

Podczas zakupów, gdy znajdziemy się przy kasie należy poinformować o chęci zapłacenia przez wygenerowany w aplikacji kod QR, a następnie potwierdzić całą transakcję za pomocą PINu lub odcisku palca. Każdy zakup poprzez kod nalicza nam specjalne promocje, które zdobywamy w ramach programu Lidl Plus.

Co istotne – skorzystać z tej formy płatności mogą także użytkownicy, którzy posiadają telefony pozbawione systemu NFC, który umożliwia zbliżeniowe transakcje telefonem.

Lidl Pay – kiedy start usługi?

W Internecie można znaleźć wiele artykułów, które podają kilka dat startu usługi. Naszym zdaniem usługa wystartuje jeszcze przed długim weekendem majowym, natomiast w przypadku tak zaawansowanych technologicznie (przynajmniej jak na nasze polskie warunki) wdrożeń – możemy dojść do lekkiego poślizgu.

Skomentuj artykuł