Akcesoria GSMTelefony iPhone

Jakie akcesoria do iPhone – w co warto się zaopatrzyć?

akcesoria do iphone

Telefony iPhone to sprzęt, który zasługuje na odpowiednie traktowanie. Nie tylko dlatego, że jego cena jest najczęściej znacznie wyższa od smartfonów konkurencji, ale także dlatego, że jest to sprzęt najwyższej klasy. Można kłócić się na temat tego, czy lepsze są telefony na androidzie, czy to z logiem Apple. Te drugie są jednak  z pewnością doskonale zoptymalizowane, a sprzęt marki od zawsze charakteryzuje się designem i zastosowanymi technologiami, które prześcigają konkurencję. 

Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do telefonu iPhone, co pozwoli nie tylko zadbać o bezpieczeństwo sprzętu, ale także w pełni komfortowo korzystać z możliwości urządzenia. W artykule przedstawiamy akcesoria do iPhone, które naszym subiektywnym zdaniem, są najbardziej użyteczne i warto zaopatrzyć się w nie czym prędzej po zakupie smartfona z logiem Apple.

Etui, pokrowiec lub case na iPhone

Etui, pokrowiec lub case na telefon iPhone to absolutna podstawa, jeżeli chcemy chronić urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji tego typu akcesoriów do iPhone. Etui i pokrowce powiększają wizualnie telefon, jednak mogą pełnić też funkcję holdera na pieniądze czy karty kredytowe. Case’y na plecki telefonu sprawiają natomiast wrażenie bardziej smukłych, a w tych przezroczystych (silikonowych) telefon widoczny w całości. Wybierając etui, pokrowiec, czy case do iPhone, warto zainwestować nieco więcej i nie stawiać na najtańsze rozwiązania. Od tego wyboru zależeć będzie, czy nasz iPhone pozostanie w całości na przykład w przypadku upadku na chodnik. Ceny porządnych etui i pokrowców zaczynają się od 30-40 zł, jednak dla pewniejszej ochrony, warto przeznaczyć na ten cel ok. 100 zł.

Protektor lub szkło hartowane na iPhone

Ochrona ekranu iPhone jest niezwykle ważna, szczególnie że urządzenia te nie należą do tanich. Można oczywiście wykupić ubezpieczenie od uszkodzeń wyświetlacza, jednak często nie obejmuje on wszystkich zdarzeń, a standardowa gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikających na przykład z upadku. Jest wiele rozwiązań dostępnych na rynku, do niedawno najbardziej popularne był folie ochronne, jednak w dzisiejszych czasach dają one najmniejszą ochronę z dostępnych opcji, a jedynym plusem folii jest niewielka grubość. 

Znacznie lepszą ochronę ekranu dają szkła hartowane oraz protektory na Iphone. Protektory dostępne są w formie żelowej lub w płynie, a szkła hartowane w wielu wariantach i grubościach. Łatwo się w tym pogubić, jednak niech zasadą będzie, aby nie wybierać najtańszych rozwiązań. Ceny szkieł hartowanych zaczynają się od kilku złotych, jednak warto wybrać te z przedziału 20-100 zł.

Powerbank i porządny kabel do ładowania lightning

Kabel lightning z zestawu, który otrzymujemy po zakupie telefonu iPhone, nie jest najlepszej jakości i słynie z tego, że służy tylko przez jakiś czas. Dodatkowo, nie wspiera szybkiego ładowania smartfona, dlatego warto zaopatrzyć się kabel do ładowania iPhone lepszej jakości. Ceny porządnych kabli lightning zaczynają się od 50 zł, jednak jest to rozsądny wydatek biorąc pod uwagę to, jak szybko niszczą się tanie odpowiedniki.

Warto także zaopatrzyć się w powerbank do iPhone, który pozwoli nam naładować telefon niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Oprócz zewnętrznych powerbanków, które są odrębnym urządzeniem, dostępne są także etui z wbudowanym baterią, dzięki czemu mamy go zawsze przy sobie, a akumulator ładowany jest podczas zwykłego ładowania telefonu.

Uchwyt samochodowy i ładowarka

Telefony, oprócz standardowej funkcji komunikacji, służą nam dziś także podczas podróży, jako nawigacja czy odtwarzacz muzyki. Jeżeli korzystamy z iPhone właśnie w taki sposób, warto zaopatrzyć się w uchwyt samochodowy na telefon, który pozwoli wygodnie korzystać z iPhone podczas prowadzenia samochodu. Dodatkowo, przyda się także ładowarka samochodowa, która zadba o ładowanie baterii, co może okazać się niezwykle przydatne podczas długich podróży.

Skomentuj artykuł