Poradniki

Jak wymienić szkło hartowane?

Szkła hartowane są bardzo popularne dzięki swoim właściwościom chroniącym. Jednak aby warstwa ochronna była w pełni skuteczna trzeba ją prawidłowo założyć. W takim razie jak to zrobić?

Wśród masy użytkowników telefonu bardzo łatwo dostrzec osoby posiadające przysłowiową „pajęczynkę”. W końcu w bardzo prosty sposób możemy stłuc nasz ekran, tym bardziej gdy w modzie jest coraz większy rozmiar wyświetlacza. Chwila nieuwagi może nas kosztować parę stówek za wymianę. Jednak możemy temu w łatwy sposób zaradzić.

Powszechnie stosowane szkła hartowane są naprawdę odporne, a przy tym praktycznie niewidoczne. Nie kosztują wiele, dzięki czemu każdy z nas może sobie na nie pozwolić. To właśnie te czynniki wpływają na ich ogromną popularność. Praktycznie pierwszą czynnością przy zakupie smartfona jest jego zabezpieczenie. Na początek celujemy oczywiście w etui i ochronę wyświetlacza. Pozwala nam to zadbać o nieskazitelny wygląd urządzenia lub dopasowanie go do swojego gustu. Po upadku telefonu szkło hartowane zaabsorbuje część uderzenia przez co nasz ekran powinien wyjść z tego bez szwanku. Jedyne co nam w tedy pozostaje to wymiana szkła hartowanego.
Jak się do  tego zabrać? W tych kilku prostych krokach dowiecie się jak zrobić to w poprawny sposób.

  1. W pierwszej kolejności zadbajmy o czystość wokół siebie. W końcu nie chcemy,by pod nasze szkło dostały się zabrudzenia. Wysprzątaj miejsce pracy, przemyj blat i zabierz zbędne przedmioty. Możemy także umyć ręce, unikniemy w ten sposób tłustych śladów.
  2. Kiedy już wysprzątaliśmy, a nasze miejsce jest gotowe do wymiany możemy otworzyć opakowanie ze szkłem.
  3. W środku powinniśmy znaleźć szkło hartowane wraz z dwoma ściereczkami. Jedną wilgotną, a drugą suchą.
  4. Wyciągnijmy mokrą ściereczkę. Przy jej pomocy należy porządnie wyczyścić wyświetlacz. Róbmy to dokładnie, aby nie pozostawić na nim żadnych zabrudzeń. Wykonujmy delikatne, koliste ruchy, starając się równomiernie przetrzeć ekran.
  5. Powtórzmy to, używając drugiej, suchej ściereczki. Wytrzemy nią wilgotne ślady i smugi. Na powierzchni ekranu nie powinny zostać żadne ślady.
  6. Po wykonaniu tych punktów możemy przejść do właściwej czynności. Wyciągnij szkło z opakowania i usuń folię ochronną ze strony klejącej.
  7. Precyzyjnie przymierz szkło do  ekranu, sugerując się wycięciami na obiektywy i czujniki. Należy trzymać je za boki, aby nie dotknąć kleju.
  8. Gdy mamy pewność, że szkło hartowane jest w odpowiedniej pozycji zaczynamy delikatnie przykładać je do wyświetlacza. Gdy zacznie się z nim stykać możemy zacząć delikatnie naciskać na środku, ciągle kontrolując jego ułożenie. Róbmy to równomiernie i dokładnie. Gdy będzie trzymać się mocno powierzchni ekranu możemy przejść do następnego punktu.
  9. Suchą ściereczką przecieramy szkło, nadal delikatnie je dociskając. Staramy się przy tym „wycisnąć” powietrze, które pozostało pomiędzy.
  10. Jeżeli pod spodem nadal pojawiają się pęcherzyki powietrza, to posłużmy się cienkim przedmiotem. Nawet złożona kartka nada się tu doskonale. Za jego pomocą dosłownie odrobinę podważamy szkło przy miejscu, w którym są resztki powietrza. Gdy minimalnie “wbijemy” w nie przedmiot, a następnie ponownie przetrzemy starannie miejsce powinniśmy pozbyć się resztek. W razie potrzeby czynność powtórzyć, aż do uzyskania idealnego efektu.I w ten sposób wymieniliśmy nasze szkło hartowane na telefon. Chwila wolnego czasu i troszkę cierpliwości, a nasz smartfon wygląda jak nowy.

Skomentuj artykuł