Telefony i smartfonyTelefony iPhone

Iphone 7 – czy warto go kupić w 2020 roku?

Minęły już 4 lata od premiery Iphona 7. Nadal wiele osób dostrzega w tym smartfonie naprawdę wielki potencjał. Czy w 2020 r. warto rozpatrzyć jego zakup?

W przypadku modeli od Apple możemy być pewni wysokich cen podczas wprowadzania na rynek najnowszych urządzeń. Daje to jednak szanse jego starszym braciom na nowe życie. Cena używanych jak i nowych urządzeń z ubiegłych lat mocno spada, dzięki czemu stają się dla nas bardziej przystępne. Nie inaczej było w przypadku Iphone 7.

W 2016 roku wielu fanów marki otrzymało naprawdę potężny na tamte czasy sprzęt, który w dobry sposób się zestarzał. Jego podzespoły jak i ciągle aktualizowany system pozwalają na płynne działanie pomimo swych lat. Choć bateria nie zaskakuje już swoją pojemnością 1960 mAh, to IOS jest na tyle zoptymalizowany, że spędzenie dnia bez ładowania nie będzie problemem.

Wymiary tego Iphona są w naszym odczuciu bardzo trafione, wielu z nas będzie cieszyć się z niewielkich wymiarów i dopasowania do ręki. W końcu sam ekran ma 4.7″, a resztę zajmują znane nam czarne pasy. U dołu znajdziemy rozpoznawalny przycisk „home”. Waga telefonu to zaledwie 138 g więc nie będzie on, aż tak odczuwalny w kieszeni. Choć nie jest to wyświetlacz OLED z idealnym odwzorowaniem kolorów to matryca IPS TFT powinna nam wystarczyć. Nadal bardzo dobrze wyświetla barwy, a oglądanie filmów będzie dla nas przyjemnością.

Procesor Apple A10 nie daje za wygraną.Na rynek wchodzą coraz to nowsze generacje, a jest on nadal na bardzo dobrej pozycji, szczególnie w połączeniu z idealnie współgrającym systemem. Telefon posiada wodo- i pyłoszczelność IP67.
Jednak ciągle rozmawiamy o jego plusach, a czteroletni Iphon powinien choćby z zasady posiadać minusy. I w tym przypadku nie jest inaczej.

 

 

 Jak mogliśmy już zostać przyzwyczajeni nie znajdziemy tu czytnika kart pamięci. Większość modeli posiada 32 GB pamięci wbudowanej, a to naprawdę niewiele. Oczywiście znajdziemy opcję ze 128 GB, lecz jest ona znacznie droższa od poprzednika i nieco rzadziej występuje. Dużo lepszym wyborem będzie on w przypadku urządzeń używanych.
Jego aparat potrafi robić dobre zdjęcia. Niestety jedynie dobre. W porównaniu do jego młodszych braci można dostrzec zestarzenie się tego modelu, choć nadal nie są to tragiczne fotografie.
Pamiętajmy też, że kupując używanego Iphona musimy bardzo dobrze trafić. Powinniśmy przede wszystkim stan pojemności baterii, a znalezienie tych do 90% nie jednokrotnie potrafi być wyzwaniem.

Mimo wszystko nadal jest to naprawdę opłacalny i płynnie działający Iphon, który będzie bardzo dobrą propozycją, szczególnie dla fanów marki.
Najlepiej szukać go używanego w bardzo dobrym stanie. Aktualnie cena nowych urządzeń nie jest zbyt opłacalna, gdyż za niewielką dopłatą możemy znaleźć lepsze i nowsze modele. Dla osób szukających dobrego Iphona za nie dużą kwotę lub używanego telefonu do 1000 złotych, to ten smartfon będzie idealnym wyborem.

Skomentuj artykuł