Premiery

Iphone 12 – czyli co może wnieść najnowsze urządzenie Apple?

Od kilku dni po sieci krążą informacje o rzekomych zmianach i specyfikacja najnowszego Iphona. Co może przynieść nowy model?

Na sam początek musimy przypomnieć sobie zasady takich „przecieków”. Informacje, które trafiają do nas dużo wcześniej nie zawsze mogą pokrywać się z późniejszą premierą. Dlatego musimy pamiętać, że są to rzekome doniesienia i możemy jedynie przypuszczać co zmieni Iphone 12.

Przede wszystkim Apple stara się nadgonić trendy, między innymi za sprawą podbicia odświeżania ekranu i zastosowania modemu 5G. Wyświetlacz ma posiadać odświeżanie 120Hz, przy czym ma to swoje przełożenie na żywotność baterii. Mówi się o zastosowaniu dynamicznego odświeżania, gdzie zależnie od potrzeb ekran dostosowywałby się do używanej aplikacji. Bateria ma zyskać technologie pozwalające na jeszcze szybsze ładowanie.
Także notch ma zostać zmniejszony, a aparat otrzymać 3 krotny zoom optyczny. Pogłoski mówią też o ulepszeniach w zakresie technologii Apple faceID. Zostanie poprawiony zasięg wykrywania twarzy a także jego dokładność.

W najnowszych urządzeniach możemy spodziewać się wyboru pomiędzy 4 modelami. Podstawowym 12, następnie Pro, Max i Pro Max. Czego dokładnie możemy się w nich spodziewać?

  • Wyświetlacza od 5,4″ do 6,7″ OLED Super Retina
  •  Procesora Apple A14
  • 4-6 GB pamięci RAM
  • Obudowy z aluminium lub ze stali zależnie od modelu
  • Od 2 do 3 obiektywów z tyłu telefonu

 Jego cena ma się wachać od 649 dolarów za najtańszą wersję do 1399 dol. za najdroższą. Choć nie są to konkretne informacje, a narazie jedynie wycieki o poprawkach i zmianach, to nie brzmią one jak te najwyższych lotów. Większość z nich możemy już znaleźć u konkurencji, a zmian nie ma póki co wiele i większości mogliśmy się spodziewać.
Jednak warto czekać na dalsze szczegóły, bo być może Apple zaskoczy nas jeszcze swoim najnowszym Iphonem 12.

Skomentuj artykuł