Aplikacje Mobilne

Ccleaner – aplikacja, która „wysprząta” Twój telefon.

Pojemności 128 GB czy 256 GB są dziś praktycznie standardem. Jednak nadal znaczna część osób posiada smartfony z dużo mniejszą ilością pamięci. Są i tacy, którzy ile by nie mieli, tyle wykorzystają. I tu z pomocą przychodzi Ccleaner, który pomoże nam zadbać o czystość i płynność urządzenia.

Każdy z nas chce posiadać więcej pamięci. Dzięki temu nie musimy się później martwić, o usuwanie zbędnych danych. Co jeśli jednak chcemy zainstalować nową aplikację, a jedyny komunikat jaki zobaczymy to „brak miejsca”?

Przede wszystkim nie pozwólmy dopuścić do takiej sytuacji. Niezbędnym do tego będzie przedstawiany dziś Ccleaner. Choć mało waży i wydaje się bardzo prosty, to w praktyce jest niezwykle pomocny, a jego funkcje- niezastąpione.
Choć zamiast rozpisywać się jaka ona nie jest, to przejdźmy do rzeczy. Co tak naprawdę w niej znajdziemy?

Po uruchomieniu aplikacji i nadaniu odpowiednich uprawnień zobaczymy proste menu. Na samej górze możemy sprawdzić ilość wolnej pamięci urządzenia jak i pamięci RAM. Z jego poziomu możemy wybrać 4 podstawowe opcje:

  • Optymalizacja- wyświetla uruchomione w tle aplikacje, a następnie pozwala wybrać, które chcemy poddać hibernacji.
  • Przegląd multimediów– analizuje nasze pliki, aby przedstawić ilość zapisanych multimediów (zdjęcia, wideo, muzyka itp.). W tym miejscu możemy wybrać i ewentualnie usunąć dane pliki. Zostają one pogrupowane na podobne, nieudane, poufne i stare zdjęcia. Dzięki temu w łatwy sposób odnajdziemy niechciane elementy. Ta opcja pozwala na o wiele więcej, jak redukcja rozmiaru plików, wyświetlanie dużych wideo wartych usunięcia czy grupowanie fotografii według odpowiednich folderów.
  • Przegląd aplikacji- jest to niejako graficzny menedżer aplikacji. Pokazuje między innymi ilość zainstalowanych i systemowych aplikacji, największe zużycie zasobów, częstotliwość ich używania czy wzrost zużycia danych.
  • Szybkie czyszczenie– czyli to co jest dla nas najważniejsze. Po dokonaniu szybkiej analizy możemy zdecydować, które pliki chcemy usunąć. W ustawieniach możemy regulować co zostanie poddane skanowaniu. Przede wszystkim z jego pomocą usuniemy ukrytą i widoczną pamięć podręczną Cache. Wyświetlą się także puste foldery, teksty w schowku, miniaturki, pakiety APK czy pozostałe zbędne dane aplikacji. Jednym kliknięciem pozbędziemy się śmieci.

Choć już na starcie otrzymujemy naprawdę wiele użytecznych funkcji, to nie wszystko co ma do zaoferowania Ccleaner. W darmowej wersji znajdziemy jeszcze m.in.:

-Wirtualnego „doradcę” na temat oszczędzania miejsca
-Analizę pamięci masowej
-Optymalizator zdjęć
-Informacje o systemie
-Zarządzanie usługami w chmurze

A gdyby to dla nas było za mało, to zawsze możemy kupić pełną wersję aplikacji. W ten sposób nie tylko pozbędziemy się reklam. Uzyskamy też narzędzia z wersji premium czy harmonogram, pozwalający ustalić kiedy ma nastąpić automatyczne czyszczenie smartfona.
Według osobistych opinii Ccleaner pozostaje jedną z najlepszych aplikacji do zarządzania i czyszczenia pamięci. Nie jednokrotnie pozwala pozbyć się dawno zapomnianych śmieci, uporządkować tysiące zdjęć czy przyśpieszyć pracę systemu. Polecamy ją dla każdego, kto chce w szybki i prosty sposób odciążyć swój telefon.

Skomentuj artykuł