Premiery

Black Shark 3 i 3 Pro – premiera w Europie

Najnowszy model Black Shark miał już swoją premierę w Chinach prawie 2 miesiące temu. Nadszedł czas na wprowadzenie go na rynek Europejski.

Po wielkim oczekiwaniu fanów niebawem doczekamy się premiery Black Shark 3 i Pro 3 w Europie. Dzięki wprowadzeniu go już wcześniej w Chinach mogliśmy poznać jego specyfikację, która jest naprawdę imponująca.

Co znajdziemy w Black Shark 3?

 Jego doskonale dobrane wnętrze jak i design dla wielu z was może być doskonałym wyborem przy kupnie nowego smartfona. Jeśli zastanawialiście się czy warto czekać na premierę, to możemy jasno powiedzieć, że warto się chociaż wstrzymać. Jego specyfikacja jest naprawdę sensowna a przedstawia się następująco:

  • Potężny procesor Snapdragon 865
  • Wyświetlacz AMOLED o przekątne 6,67″. Posiada on odświeżanie 90Hz, co pozwala na jeszcze lepsze doznania z grania jak i oglądania. Rozdzielczość 1080 x 2400 doskonale sprawdza się w tej konfiguracji
  • Znajdziemy go w wariancie 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej oraz 8 lub 12 GB pamięci RAM
  • Aparat tylni posiada 3 obiektywy: 64 MPx f/1,8 ; ultraszerokokątny 13 MPx f/2,25 ; czujnik głębi 5 MPx f/2,2
  • Przedni aparat 12 Mpx
  • Bateria jest naprawdę imponująca, lecz z taką konfiguracją właśnie tego to urządzenie potrzebuje. Posiada ona 4720 mAh oraz szybkie ładowanie, na aż 65 w

 

Black Shark 3 Pro

Niestety procesor jak i obiektywy są tu identyczne jak w tańszym modelu. Odświeżanie wyświetlacza także nie uległo zmianie.
Jednak posiada on kilka znaczących różnic:

  • Większy ekran o przekątnej 7,1″ i rozdzielczości 1440 x 3120
  • Bateria 5000 mAh
  • Dostępny model z wbudowaną pamięcią 512 GB

Nie jest to wiele, jednak patrząc na sam design jak i przypuszczalne przeznaczenie samego telefonu, to może się okazać trafnym wyborem. Oglądanie jak i granie na nieco większym ekranie, wraz z większą baterią przełożą się na lepsze doznania.
Czy warto więc dopłacać?

 

 

Cena urządzenia

 Choć nie jesteśmy jeszcze pewni cen, to możemy przypuszczać w jakich granicach będą się wachać. Black Shark 3 kosztuje w chinach około 3499 yuanów czyli 1950 złotych netto, a wersja Pro 4699 yuanów, co daje 2615 złotych netto. Nie możemy zapomnieć też o doliczeniu VAT i ewentualnego podbiciu cen na naszym rynku. Możemy spodziewać się stosunkowo droższych cen w Polsce o około 30%. Jeśli jednak jeszcze nie zakupiliście telefonu i zastanawiacie się nad tym modelem, to warto poczekać, gdyż dokładne ceny pojawią się już niebawem.

Skomentuj artykuł